Opinie o książkach



"JEZIORO SŁAWSKIE
PERŁA ZIEMI LUBUSKIEJ"

  •   Zachęcam Państwa do sięgnięcia po „Jezioro Sławskie - Perłę Ziemi Lubuskiej” z kilku powodów. Po pierwsze, zawiera nie tylko istotne informacje o Sławie i okolicy, ale również dlatego, że publikacja jest nietypowa, oryginalna i... można by rzec , natchniona… „Bogowie przemierzają wodną toń jeziora  od krańca do krańca” (…). Sam autor – Tadeusz Bogacki, to szczególny i nietuzinkowy autor. To intelektualista i mądry „życiowo” człowiek o dobrym i wrażliwym sercu.  Swoją działalność pisarską rozpoczął po przejściu na emeryturę. Napisał wiele ciekawych publikacji, przeprowadził niezliczoną ilość spotkań autorskich zarówno z osobami dorosłymi, młodzieżą jak i dziećmi.    
  •      Myślę, że po podczas czytania książki, na wielu  twarzach pojawi się uśmiech,  a być może, część z Państwa przypomni sobie chwile spędzone w  sławskich urokliwych okolicach.. Książka daje możliwość poznania Sławy i okolic od innej strony. Znajdują się w niej również  ciekawostki przekazywane z pokolenia na pokolenia, podania, legendy oraz sławski humor.
    Cezary Sadrakuła
    Burmistrz Sławy

    Jestem pisarzem, przez wiele lat byłem związany ze Wschową, której poświęcam część swojej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, eseistycznej i przekładowej. Obecnie jestem prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, największej polskiej organizacji autorów literatury pięknej. W związku z tym mam zamiar członkom naszego Zarządu oraz prezesom naszych Oddziałów w dwunastu największych miastach Polski przedstawić książekę Tadeusza Bogackiego jako przykłady ciekawej promocji regionu poprzez literaturę. Myślę, że przyczyni się to także do zainteresowania innych pisarzy Sławą, Wschową i regionem jako miejscami magicznymi, a także samym już pomysłem promowania miejsc, miast, regionów przez literaturę. W wielu krajach - Niemczech, Francji, Anglii, Irlandii - istnieje już nawet specjalna gałąź turystyki, której trasy wiodą ścieżkami fabuł literackich lub biografii pisarzy. 
Z poważaniem
Sergiusz Sterna-Wachowiak



                                                                                     
"ALBERT EINSTEIN I JEGO TEORIE WZGLĘDNOŚCI"


  W Polsce istnieje duże zapotrzebowanie na literaturę popularno-naukową, zwłaszcza z zakresu nauk ścisłych. Lukę tę w znakomity sposób wypełnia książka autorstwa Tadeusza Bogackiego. Może ona służyć uczniom i nauczycielom jako podręcznik uzupełniający do nauki teorii względności. Książka sprzyja rozwojowi wyobraźni i zainteresowań nauką. Wydaje się, że wybór dyskusji jako metody przekazywania trudnych problemów jest właściwy. Umożliwia ona zrozumienie teorii względności osobom nie mającym wykształcenia z zakresu nauk ścisłych.
Ze względu na duży ładunek intelektualny omawiana książka zasługuje na druk i rozpowszechnianie.
              Prof. dr hab. Mirosław Bogacki
              Uniwersytet Warszawski

  • Opinia Oddziału Związku Literatów Polskich w Poznaniu o książce ALBERT EINSTEIN I JEGO TEORIE WZGLĘDNOŚCI”
  Uważamy, że książka napisana przez Kolegę pt. "Albert Einstein i jego teorie względności", jest bardzo interesującą pozycją literatury popularno - naukowej i dlatego byłoby celowe zwrócić się o jej wydrukowanie przez specjalistyczne wydawnictwa np. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, bądź podobne. Zarząd Oddziału ma identyczny pogląd w przedmiocie tej książki, jaki wyraził prof.dr hab. Mirosław Bogacki w swej opinii.
Z koleżeńskim pozdrowieniem
M.M.Pocgaj,
P.Kuszczyński

 
"SPACER WŚRÓ GWIAZD"

„Wszystkim młodym czytelnikom życzyłbym, aby lektura tej książki otworzyła przed nimi wspaniały świat nauki. Może stanie się ona źródłem fascynacji, w podobny sposób jak wspominane przeze mnie z wdzięcznością rozmowy z Autorem, zapoczątkowały moje zainteresowanie astronomią. Tamten czas wyznaczył mi drogę życiową, którą kroczę do dziś”
Prof. Dr hab. Tadeusz Michałowski
  Obserwatorium Astronomiczne
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz